Palwal, Haryana
GST No. 06AAGCR8208L1Z2
Call 07942550623 71% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 5 KVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 5 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Voltage | 220V |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Unit
| Phase | both |
| Generator Capacity | 5KVA-250KVA |
| Model Name/Number | RTE-6M |
| Voltage | 300 V |
| AC Input | 415 V |
| DC Output | 350 V |
| DC Current | 10 A |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
| Voltage Regulation | Automatic Voltage Regulation (AVR) |
| Compatibility | Generators |
View Complete details