Palwal, Haryana
GST No. 06AAGCR8208L1Z2
Call 07942550623 71% Response Rate
Send Enquiry
| Voltage | 24V DC |
| Country of Origin | Made in India |
| Model | KRB101/102 |
| Display | Digital |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details
| Voltage | 24V DC |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Model | 702 |
| Display | Digital |
View Complete details
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Commercial |
| Phase | Single |
| Type | Automatic |
| Digit Display Size | Single |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Speed Range | 10 to 120 km/h |
| Acquisition Sensitivity | -144 dBm |
| Operational Current | 0.78 mA |
| Min Working Temperature | -20 deg C |
| Max Working Temperature | 80 deg C |
View Complete details
| Voltage | 24 V DC |
| IP Rating | IP40 |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Storage Temperature Range | -20 TO +80 Deg C |
| Power Source | Battery |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
| Usage/Application | Generators |
View Complete details
| Voltage | 24V DC |
View Complete details