Palwal, Haryana
GST No. 06AAGCR8208L1Z2
Call 07942550623 71% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 5 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 380 V AC |
| Voltage | 240V |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 15 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Board Type | Single layered |
| Material | Mild Steel |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details
| Power | 150 W to 1200 W |
| Brand | Rama |
| Type Of Tension | AC |
| Model Name/Number | SPS-T10 |
| Phase | Three Phase |
| Output Voltage | 240-415 V |
| Input Voltage | 100 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Unit
| Brand | RTE |
| Phase | 3P/1P |
| Model Name/Number | RTE - 7R |
| Output Voltage | 95vdc |
| Current | 6 AMP |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 PIECE
| Board Type | Single layered |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 120V |
View Complete details
| Brand | Rama |
| Type Of Tension | AC |
| Model Name/Number | SPS -101 |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 110 V |
| Output Voltage | 220 V |
View Complete details
| Brand | Rama |
| Type Of Tension | AC |
| Model Name/Number | SX460 |
| Phase | Three Phase |
| Current | 6 A |
| Voltage | 12 V / 24 V DC |
View Complete details
| Brand | Rama |
| Type Of Tension | AC |
| Model Name/Number | AS440 |
| Phase | Three Phase |
| Current | 6 A |
| Voltage | 12 V / 24 V DC |
View Complete details
| Brand | Rama |
| Type Of Tension | DC |
| Model Name/Number | KARV- 4 |
| Phase | Three Phase |
| Current | 6 A |
| Voltage | 100vdc |
View Complete details
| Voltage | 24V DC |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50Hz |
| Model | GC 1202 |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Unit
| Phase | Single Phase |
| Brand | Rama |
| Model Name/Number | 6 MM |
| Output Voltage | 350 V DC |
| Current | 40 A |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Power Rating | 5KVA-3000KVA |
| Capacity | 30 KVA |
| Input Voltage Range | 100V 6Amp |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Automation Grade | Automatic |
| Current Type | AC |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details